Ośrodek rehabilitacyjno-opiekuńczy Veteris
„ Choć nikt nie może cofnąć się w czasie i zmienić początku na zupełnie inny, to każdy może zacząć dziś – i stworzyć całkiem nowe zakończenie.” Carl Bard
Ośrodek rehabilitacyjno-opiekuńczy Veteris 21-050 Piaski Bystrzejowice Drugie 77B

O Ośrodku

Ośrodek Rehabilitacyjno - Opiekuńczy (dom seniora, dom opieki) znajduje się w cichej, spokojnej lokalizacji w sąsiedztwie lasu, 20 km od centrum Lublina oraz 15 km od Świdnika, gdzie znajduje się Port Lotniczy. Malownicze położenie, świeże powietrze, cisza, sąsiedztwo lasów zapewnią spokój ducha i wypoczynek mieszkańcom.

 
Dom został oddany do użytku został w lipcu 2017. Jest obiektem parterowym, o powierzchni 720 m2, położonym na działce o powierzchni 6 000 m2. Od podstaw stworzyliśmy obiekt przystosowany do opieki nad osobami starszymi – wygodny, praktyczny, bez barier architektonicznych, w przyjaznej, stonowanej kolorystyce i wszelkimi wygodami. Oferujemy w nim całodobową opiekę dla osób starszych, samotnych, przewlekle chorych, niepełnosprawnych oraz opiekę poszpitalną a także rehabilitację. Pacjentów przyjmujemy na pobyty stałe oraz czasowe.
 
Obiekt posiada wszelkie udogodnienia oraz rejestracje konieczne do prowadzenia działalności gospodarczej w postaci Domu Opieki. 
 
 
Posiadamy pokoje 2 i 4-osobowe. Obiekt wyposażony jest w pełni sterowane elektrycznie łóżka oraz instalację przywoławczą. Kadra medyczna posiada doświadczenie w zakresie opieki nad seniorami z różnymi schorzeniami wieku podeszłego (otępienia, choroba Alzheimera, Parkinsona, nowotwory). W każdym pokoju znajduje się telewizor, szafki oraz szafy dedykowane dla każdego mieszkańca. Obok pokoju zlokalizowana jest łazienka z udogodnieniami dla osób niepełnosprawnych - uchwyty, antypoślizgowa podłoga. Posiadamy również łazienkę do kąpieli osób leżących - wyposażona jest w podnośnik oraz ruchomą wannę kąpielową oraz wózki kąpielowe.
 
Centralnym miejscem Domu Seniora, łączącym dwa skrzydła jest pokój dzienny - przestronne, jasne pomieszczenie, pełniące funkcję jadalni, miejsca spotkań, terapii grupowej oraz miejsca rekreacji. W pokoju dziennym ustawione są fotele, kanapy, stoły i krzesła. Ponadto znajduje się  w nim duży telewizor, sprzęt audio oraz pianino. Wydzielony jest tez kącik do praktyk religijnych - mały ołtarzyk, służący do indywidualnych chwil skupienia i modlitwy, ale również wykorzystywany podczas nabożeństw. W całym domu jest nieograniczony dostęp do internetu - wifi. Posiadamy stanowisko komputerowe z szybkim połączeniem do internetu oraz zainstalowanym sprzętem do komunikacji audio-video (np. Skype).
 
Obiekt podzielony jest na dwie strefy funkcjonalne:
  • Pierwsza strefa – tutaj mieszkają podopieczni dobrze funkcjonujący, niezależni, samodzielni – są to pokoje 2 osobowe.
  • Druga strefa – są to pokoje 4-osobowe, z łóżkami ortopedycznymi, z dostępem do łóżek z obu stron dla pacjentów w stanie ciężkim; do tej strefy przyjmujemy pacjentów leżących, paliatywnych, pokoje te są inaczej wyposażone, posiadają profil szpitalny.
 
W związku z tym możemy przyjąć każdego pacjenta, który wymaga opieki – od osoby zdrowej, poprzez wszelkie rodzaje otępień, chorobę Parkinsona, do ciężkich stanów. 
Posiadamy niezbędny sprzęt do prowadzenia takich pacjentów – ssaki, nebulizator, koncentrator tlenu, agregat prądotwórczy, aparat EKG, zestaw przeciwwstrząsowy, defibrylator AED, worek ambu itd. Ponadto przyjmujemy pacjentów do rehabilitacji – po udarach mózgu, do usprawniania chodzenia, po zabiegach ortopedycznych – endoprotezy bioder lub kolan, stany po złamaniach wskutek upadków.
 
Posiadamy własną kuchnię z możliwością doboru indywidualnych diet. Ogród znajduje się na dużej działce, będzie służył spacerom i rekreacji. W chwili obecnej jest na etapie budowy i wzrastania roślin.  Duży parking przy obiekcie sprzyja odwiedzinom Rodzin i utrzymywaniu bliskiego kontaktu w podopiecznymi. Personel stanowi grupa dobrze przygotowanych, pracowitych, sympatycznych ludzi, których celem jest zapewnienie jak najwyższego komfortu domowników. Dobra atmosfera i zadowolenie naszych podopiecznych jest dla nas najważniejsze.
Ośrodek rehabilitacyjno-opiekuńczy Veteris
Ośrodek rehabilitacyjno-opiekuńczy Veteris
Ośrodek rehabilitacyjno-opiekuńczy Veteris
Ośrodek rehabilitacyjno-opiekuńczy Veteris
Ośrodek rehabilitacyjno-opiekuńczy Veteris
Ośrodek rehabilitacyjno-opiekuńczy Veteris
Ośrodek rehabilitacyjno-opiekuńczy Veteris
Ośrodek rehabilitacyjno-opiekuńczy Veteris
Ośrodek rehabilitacyjno-opiekuńczy Veteris
Ośrodek rehabilitacyjno-opiekuńczy Veteris

Personel Domu Opieki oraz Ośrodka Opiekuńczego-Rehabilitacyjno

Artur Danieluk

Artur Danieluk

lekarz, specjalista medycyny rodzinnej i geriatrii; prezes VETERIS sp. z o.o.

Lekarz z wieloletnim doświadczeniem i licznymi sukcesami terapeutycznymi u pacjentów w wieku podeszłym; pracuje na co dzień w Poradni Lekarza Rodzinnego SP ZOZ w Bychawie, jest lekarzem prowadzącym pacjentów w Ośrodku VETERIS w Bystrzejowicach, w Domu Opieki i Rehabilitacji Comfort Place w Jastkowie oraz w Domu Opieki im. św. Brata Alberta w Bychawie; w pracę z osobami starszymi wkłada serce poświęcając im mnóstwo czasu i cierpliwości; współpracuje z wieloma lekarzami specjalistami z ośrodków klinicznych w Lublinie - neurologami, kardiologami, psychiatrami, chirurgami. Uczestnik wielu kongresów naukowych i szkoleń związanych z tematyką geriatryczną - stale podnosi kwalifikacje zawodowe.

REFERENCJE, SZKOLENIA I DOŚWIADCZENIE ZAWODOWE:

Marta Szewczyk

Marta Szewczyk

dyrektor Ośrodka Rehabilitacyjno - Opiekuńczego VETERIS, pielęgniarka koordynująca

Absolwentka Liceum Medycznego w Lublinie oraz Wydziału Pielęgniarstwa AM w Lublinie. Przez wiele lat pracowała na oddziale chorób wewnętrznych oraz w domu opieki. Od podstaw tworzyła ośrodek Veteris oraz organizowała zasady pracy personelu. Posiada niezwykłe umiejętności organizacyjne - koordynuje pracę całego zespołu terapeutycznego oraz dba o wszelkie szczegóły funkcjonowania Domu. Stale podnosi swoje kwalifikacje  uczestnicząc w szkoleniach, konferencjach, kursach i warsztatach. Szczególne zainteresowania podparte doswiaczeniem, wiedzą oraz umiejętnościami to leczenie ran z zastosowaniem najnowocześniejszych metod. Jest osobą wytrwałą, stabilną emocjonalnie oraz bardzo cierpliwą. 

SZKOLENIA I DOŚWIADCZENIE ZAWODOWE:

Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj »
zamknij