Dom Seniora Veteris
„ Choć nikt nie może cofnąć się w czasie i zmienić początku na zupełnie inny, to każdy może zacząć dziś – i stworzyć całkiem nowe zakończenie.” Carl Bard
Dom Seniora Veteris 21-050 Piaski Bystrzejowice Drugie 77B

O Ośrodku

Dom Seniora w Bystrzejowicach znajduje się w cichej, spokojnej lokalizacji w sąsiedztwie lasu, 20 km od centrum Lublina oraz 15 km od Świdnika, gdzie znajduje się Port Lotniczy. Malownicze położenie, świeże powietrze, cisza, sąsiedztwo lasów zapewnią spokój ducha i wypoczynek mieszkańcom.

 
Dom został oddany do użytku został w lipcu 2017. Jest obiektem parterowym, o powierzchni 720 m2, położonym na działce o powierzchni 6 000 m2. Od podstaw stworzyliśmy obiekt przystosowany do opieki nad osobami starszymi – wygodny, praktyczny, bez barier architektonicznych, w przyjaznej, stonowanej kolorystyce i wszelkimi wygodami. Oferujemy w nim całodobową opiekę dla osób starszych, samotnych, przewlekle chorych, niepełnosprawnych oraz opiekę poszpitalną a także rehabilitację. Pacjentów przyjmujemy na pobyty stałe oraz czasowe.
 
Obiekt posiada wszelkie udogodnienia oraz rejestracje konieczne do prowadzenia działalności gospodarczej w postaci Domu Opieki. 
 
 
Posiadamy pokoje 2, 3 i 4-osobowe. Obiekt wyposażony jest w pełni sterowane elektrycznie łóżka oraz instalację przywoławczą. Kadra medyczna posiada doświadczenie w zakresie opieki nad seniorami z różnymi schorzeniami wieku podeszłego (otępienia, choroba Alzheimera, Parkinsona, nowotwory). W każdym pokoju znajduje się telewizor, szafki oraz szafy dedykowane dla każdego mieszkańca. Obok pokoju zlokalizowana jest łazienka z udogodnieniami dla osób niepełnosprawnych - uchwyty, antypoślizgowa podłoga. Posiadamy również łazienkę do kąpieli osób leżących - wyposażona jest w podnośnik oraz ruchomą wannę kąpielową oraz wózki kąpielowe.
 
Centralnym miejscem Domu Seniora, łączącym dwa skrzydła jest pokój dzienny - przestronne, jasne pomieszczenie, pełniące funkcję jadalni, miejsca spotkań, terapii grupowej oraz miejsca rekreacji. W pokoju dziennym ustawione są fotele, kanapy, stoły i krzesła. Ponadto znajduje się  w nim duży telewizor, sprzęt audio oraz pianino. Wydzielony jest tez kącik do praktyk religijnych - mały ołtarzyk, służący do indywidualnych chwil skupienia i modlitwy, ale również wykorzystywany podczas nabożeństw. W całym domu jest nieograniczony dostęp do internetu - wifi. Posiadamy stanowisko komputerowe z szybkim połączeniem do internetu oraz zainstalowanym sprzętem do komunikacji audio-video (np. Skype).
 
Dom Seniora podzielony jest na dwie strefy funkcjonalne:
  • Pierwsza strefa – tutaj mieszkają podopieczni dobrze funkcjonujący, niezależni, samodzielni – są to pokoje 2 i 3 osobowe.
  • Druga strefa – są to pokoje 4-osobowe, z łóżkami ortopedycznymi, z dostępem do łóżek z obu stron dla pacjentów w stanie ciężkim; do tej strefy przyjmujemy pacjentów leżących, paliatywnych, pokoje te są inaczej wyposażone, posiadają profil szpitalny.
 
W związku z tym możemy przyjąć każdego pacjenta, który wymaga opieki – od osoby zdrowej, poprzez wszelkie rodzaje otępień, chorobę Parkinsona, do ciężkich stanów. 
Posiadamy niezbędny sprzęt do prowadzenia takich pacjentów – ssaki, nebulizator, koncentrator tlenu, agregat prądotwórczy, aparat EKG, zestaw przeciwwstrząsowy, defibrylator AED, worek ambu itd. Ponadto przyjmujemy pacjentów do rehabilitacji – po udarach mózgu, do usprawniania chodzenia, po zabiegach ortopedycznych – endoprotezy bioder lub kolan, stany po złamaniach wskutek upadków.
 
Posiadamy własną kuchnię z możliwością doboru indywidualnych diet. Ogród znajduje się na dużej działce, będzie służył spacerom i rekreacji. W chwili obecnej jest na etapie budowy i wzrastania roślin.  Duży parking przy obiekcie sprzyja odwiedzinom Rodzin i utrzymywaniu bliskiego kontaktu w podopiecznymi. Personel stanowi grupa dobrze przygotowanych, pracowitych, sympatycznych ludzi, których celem jest zapewnienie jak najwyższego komfortu domowników. Dobra atmosfera i zadowolenie naszych podopiecznych jest dla nas najważniejsze.
Dom Seniora Veteris
Dom Seniora Veteris
Dom Seniora Veteris
Dom Seniora Veteris
Dom Seniora Veteris
Dom Seniora Veteris
Dom Seniora Veteris
Dom Seniora Veteris
Dom Seniora Veteris
Dom Seniora Veteris

Personel Domu Opieki

Artur Danieluk

Artur Danieluk

lekarz, specjalista medycyny rodzinnej i geriatrii; prezes VETERIS sp. z o.o.

Lekarz z wieloletnim doświadczeniem i licznymi sukcesami terapeutycznymi u pacjentów w wieku podeszłym; pracuje na co dzień w Poradni Lekarza Rodzinnego SP ZOZ w Bychawie, jest lekarzem prowadzącym pacjentów w Domu Seniora VETERIS w Bystrzejowicach, w Domu Opieki i Rehabilitacji Comfort Place w Jastkowie oraz w Domu Opieki im. św. Brata Alberta w Bychawie; w pracę z osobami starszymi wkłada serce poświęcając im mnóstwo czasu i cierpliwości; współpracuje z wieloma lekarzami specjalistami z ośrodków klinicznych w Lublinie - neurologami, kardiologami, psychiatrami, chirurgami. Uczestnik wielu kongresów naukowych i szkoleń związanych z tematyką geriatryczną - stale podnosi kwalifikacje zawodowe.

REFERENCJE, SZKOLENIA I DOŚWIADCZENIE ZAWODOWE:

Marta Szewczyk

Marta Szewczyk

dyrektor Domu Seniora VETERIS, pielęgniarka koordynująca

Absolwentka Liceum Medycznego w Lublinie oraz Wydziału Pielęgniarstwa AM w Lublinie. Przez wiele lat pracowała na oddziale chorób wewnętrznych oraz w domu opieki. Od podstaw tworzyła Dom Seniora oraz organizowała zasady pracy personelu. Posiada niezwykłe umiejętności organizacyjne - koordynuje pracę całego zespołu terapeutycznego oraz dba o wszelkie szczegóły funkcjonowania Domu. Stale podnosi swoje kwalifikacje  uczestnicząc w szkoleniach, konferencjach, kursach i warsztatach. Szczególne zainteresowania podparte doswiaczeniem, wiedzą oraz umiejętnościami to leczenie ran z zastosowaniem najnowocześniejszych metod. Jest osobą wytrwałą, stabilną emocjonalnie oraz bardzo cierpliwą. 

SZKOLENIA I DOŚWIADCZENIE ZAWODOWE:

Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj »
zamknij