O Ośrodku
Ośrodek Rehabilitacyjno - Opiekuńczy VETERIS (dom seniora, dom opieki) znajduje się w cichej, spokojnej lokalizacji w sąsiedztwie lasu, 20 km od centrum Lublina oraz 15 km od Świdnika, gdzie znajduje się Port Lotniczy. Malownicze położenie, świeże powietrze, cisza, sąsiedztwo lasów zapewnią spokój ducha i wypoczynek mieszkańcom.
Dom został oddany do użytku został w lipcu 2017. Jest obiektem parterowym, o powierzchni 720 m2, położonym na działce o powierzchni 6 000 m2. Od podstaw stworzyliśmy obiekt przystosowany do opieki nad osobami starszymi – wygodny, praktyczny, bez barier architektonicznych, w przyjaznej, stonowanej kolorystyce i wszelkimi wygodami. Oferujemy w nim całodobową opiekę dla osób starszych, samotnych, przewlekle chorych, niepełnosprawnych oraz opiekę poszpitalną a także rehabilitację. Pacjentów przyjmujemy na pobyty stałe oraz czasowe.
Obiekt posiada wszelkie udogodnienia oraz rejestracje konieczne do prowadzenia działalności gospodarczej w postaci domu opieki.
Posiadamy pokoje 2 i 4-osobowe. Obiekt wyposażony jest w pełni sterowane elektrycznie łóżka oraz instalację przywoławczą. Kadra medyczna posiada doświadczenie w zakresie opieki nad seniorami z różnymi schorzeniami wieku podeszłego (otępienia, choroba Alzheimera, Parkinsona, nowotwory). W każdym pokoju znajduje się telewizor, szafki oraz szafy dedykowane dla każdego mieszkańca. Obok pokoju zlokalizowana jest łazienka z udogodnieniami dla osób niepełnosprawnych - uchwyty, antypoślizgowa podłoga. Posiadamy również łazienkę do kąpieli osób leżących - wyposażona jest w podnośnik oraz ruchomą wannę kąpielową oraz wózki kąpielowe.
Centralnym miejscem Ośrodka, łączącym dwa skrzydła, jest pokój dzienny - przestronne, jasne pomieszczenie, pełniące funkcję jadalni, miejsca spotkań, terapii grupowej oraz miejsca rekreacji. W pokoju dziennym ustawione są fotele, kanapy, stoły i krzesła. Ponadto znajduje się w nim duży telewizor, sprzęt audio oraz pianino. Wydzielony jest tez kącik do praktyk religijnych - mały ołtarzyk, służący do indywidualnych chwil skupienia i modlitwy, ale również wykorzystywany podczas nabożeństw. W całym domu jest nieograniczony dostęp do internetu - wifi.
Obiekt podzielony jest na dwie strefy funkcjonalne:
- Pierwsza strefa – tutaj mieszkają podopieczni dobrze funkcjonujący, niezależni, samodzielni – są to pokoje 2 osobowe.
- Druga strefa – są to pokoje 4-osobowe, z łóżkami ortopedycznymi, z dostępem do łóżek z obu stron dla pacjentów w stanie ciężkim; do tej strefy przyjmujemy pacjentów leżących, paliatywnych, pokoje te są inaczej wyposażone, posiadają profil szpitalny. Stanowiska przystosowane dla pacjentów żywionych dojelitowo wyposażone są w pompy żywieniowe.
W związku z tym możemy przyjąć każdego pacjenta, który wymaga opieki – od osoby zdrowej, poprzez wszelkie rodzaje otępień, chorobę Parkinsona, do ciężkich stanów.
Posiadamy niezbędny sprzęt do prowadzenia takich pacjentów – ssaki, nebulizator, koncentrator tlenu, agregat prądotwórczy, aparat EKG, zestaw przeciwwstrząsowy, defibrylator AED, worek ambu itd. Ponadto przyjmujemy pacjentów do rehabilitacji – po udarach mózgu, do usprawniania chodzenia, po zabiegach ortopedycznych – endoprotezy bioder lub kolan, stany po złamaniach wskutek upadków. Dużą grupą naszych Pacjentów są chorzy żywieni przez PEG (gastrostomia) - żywienie jest finansowane przez NFZ, są to osoby z zaburzeniami przełykania prowadzącymi do niedożywienia.
Posiadamy własną kuchnię z możliwością doboru indywidualnych diet. Ogród znajduje się na dużej działce, będzie służył spacerom i rekreacji. W chwili obecnej jest na etapie budowy i wzrastania roślin. Duży parking przy obiekcie sprzyja odwiedzinom Rodzin i utrzymywaniu bliskiego kontaktu w podopiecznymi. Personel stanowi grupa dobrze przygotowanych, pracowitych, sympatycznych ludzi, których celem jest zapewnienie jak najwyższego komfortu domowników. Dobra atmosfera i zadowolenie naszych podopiecznych jest dla nas najważniejsze.
Personel Ośrodka Opiekuńczego-Rehabilitacyjno
Artur Danieluk
LEKARZ, SPECJALISTA MEDYCYNY RODZINNEJ I GERIATRII; PREZES VETERIS SP. Z O.O.
Lekarz z wieloletnim doświadczeniem i licznymi sukcesami terapeutycznymi u pacjentów w wieku podeszłym; pracuje na co dzień w Poradni Lekarza Rodzinnego SP ZOZ w Bychawie, jest lekarzem prowadzącym pacjentów w Ośrodku VETERIS w Bystrzejowicach, w Domu Opieki i Rehabilitacji Comfort Place w Jastkowie oraz w Domu Opieki im. św. Brata Alberta w Bychawie; w pracę z osobami starszymi wkłada serce poświęcając im mnóstwo czasu i cierpliwości; współpracuje z wieloma lekarzami specjalistami z ośrodków klinicznych w Lublinie - neurologami, kardiologami, psychiatrami, chirurgami. Uczestnik wielu kongresów naukowych i szkoleń związanych z tematyką geriatryczną - stale podnosi kwalifikacje zawodowe. Specjalizuje się w leczeniu pacjentów z zespołami otępiennymi, chorobami neurodegeneracyjnymi - w szczególności chorobą Alzheimera i Parkinsona. Posiada kwalifikacje do opieki nad pacjentami wymagającymi zaawansowanych procedur żywieniowych (żywienie dojelitowe), konsultuje w poradni żywieniowej. Posiada specjalistyczną wiedzę i doświadczenie z zakresu medycyny paliatywnej, leczenia ran przewlekłych, w tym odleżyn oraz neurorehabilitacji. Z dużą skutecznością zajmuje się pacjentami z powikłaniami po przebytym zakażeniu COVID-19.
REFERENCJE, SZKOLENIA I DOŚWIADCZENIE ZAWODOWE:
- 4-5 marzec 2016 WARSZAWA
Konferencja Naukowo - Szkoleniowa "Cukrzyca - problem interdyscyplinarny" 2017
- 10-11 luty 2017 ZAMOŚĆ
- 3-4 marzec 2017 WARSZAWA
XIII Zjazd Naukowy Polskiego Towarzystwa Gerontologicznego "KOBIETA I MĘŻCZYZNA 65+" 2017
- 17-18 listopad 2017 WARSZAWA
III Konferencja Naukowo - Szkoleniowa "NEUROLOGIA - PROBLEMY INTERDYSCYPLINARNE" 2018
- 23-24 luty 2018 ŁÓDŹ
VI Ogólnopolski Kongres Starzenia Się "PACJENT 65+ W CODZIENNEJ PRAKTYCE LEKARSKIEJ"
- 11-12 maj 2018 SOPOT
IV Konferencja Naukowo - Szkoleniowa "NEUROLOGIA - PROBLEMY INTERDYSCYPLINARNE" 2019
- 22-23 luty 2019 ŁÓDŹ
- 5-6 kwiecień 2019 WARSZAWA
XI Krajowa Konferencja Naukowo - Szkoleniowa "PSYCHIATRIA 2019 - KONTROWERSJE W PSYCHIATRII"
- 26-27 kwiecień 2019 KRAKÓW
VII Ogólnopolski Kongres Starzenia Się "PACJENT 65+ W CODZIENNEJ PRAKTYCE LEKARSKIEJ"
- 17-18 maj 2019 SOPOT
VI Konferencja Naukowo - Szkoleniowa POLSKIEGO TOWARZYSTWA NEUROLOGICZNEGO
- 30 maj-1 czerwiec 2019 ŁÓDŹ
Kurs Akademii Po Dyplomie "PSYCHIATRIA - WIRTUOZI LECZENIA O DIAGNOZACH PODSZYTYCH PSYCHIATRIĄ"
- 19 wrzesień 2020 WARSZAWA
XXI Krajowa Konferencja Szkoleniowa TIP "POSTĘPY W CHOROBACH WEWNĘTRZNYCH - INTERNA 2022"
- 20-21 maj 2022 KRAKÓW
10 Ogólnopolski Kongres Starzenia "PACJENT 65+ W CODZIENNEJ PRAKTYCE LEKARSKIEJ"
- 23-25 czerwiec 2022 GDAŃSK
Konferencja Naukowa "KOORDYNOWANA OPIEKA NAD PACJENTEM INTERNISTYCZNYM"
- 21-22 październik 2022 JANÓW PODLASKI - WYKŁADOWCA W PANELU GERIATRYCZNYM
Marta Szewczyk
DYREKTOR OŚRODKA REHABILITACYJNO - OPIEKUŃCZEGO VETERIS, PIELĘGNIARKA KOORDYNUJĄCA
Absolwentka Liceum Medycznego w Lublinie oraz Wydziału Pielęgniarstwa AM w Lublinie. Przez wiele lat pracowała na oddziale chorób wewnętrznych oraz w domu opieki. Od podstaw tworzyła ośrodek Veteris oraz organizowała zasady pracy personelu. Posiada niezwykłe umiejętności organizacyjne - koordynuje pracę całego zespołu terapeutycznego oraz dba o wszelkie szczegóły funkcjonowania Domu. Stale podnosi swoje kwalifikacje uczestnicząc w szkoleniach, konferencjach, kursach i warsztatach. Szczególne zainteresowania podparte doswiaczeniem, wiedzą oraz umiejętnościami to leczenie ran z zastosowaniem najnowocześniejszych metod. Jest osobą wytrwałą, stabilną emocjonalnie oraz bardzo cierpliwą.