Ośrodek rehabilitacyjno-opiekuńczy Veteris
Ośrodek rehabilitacyjno-opiekuńczy Veteris 21-050 Piaski Bystrzejowice Drugie 77B

Jak wygląda opieka seniora w Verteris?

Opieka seniora w naszym domu opieki w Bystrzejowicach koło Lublina to nie tylko zaspokajanie podstawowych potrzeb, ale też profesjonalna opieka medyczna oraz ciekawie zorganizowany czas wolny. Dzięki temu nasi mieszkańcy nie mogą skarżyć się na nudę.

Dom opieki Lublin (nie DPS) podzielony jest na dwie strefy. W pierwszej mieszkają samodzielni, dobrze funkcjonujący podopieczni. Pokoje są 2 lub 3-osobowe. W drugiej strefie, w 4-osobowych pokojach, mieszkają seniorzy wymagający szczególnej opieki medycznej. Pokoje te wyposażone są zgodnie z ich potrzebami, między innymi w łóżka ortopedyczne.

Każdemu z mieszkańców zapewniamy opiekę medyczną, oraz przygotowywane na miejscu posiłki z możliwością indywidualnego doboru diety. Pacjentami zajmuje się lekarz specjalista Artur Danieluk, który nadzoruje pracę personelu medycznego. Dodatkowo płatne są konsultacje z innymi lekarzami z ośrodków klinicznych w Lublinie. Rehabilitacją pacjentów zajmuje się doświadczona fizjoterapeutka Katarzyna Stajszczak. Za opiekę pielęgniarską odpowiada Marta Szewczyk, a za pracę grupy opiekunów – Anna Przytuła.

Jeśli chodzi o czas wolny, nasi podopieczni mają możliwość:

  • uczestnictwa w terapii grupowej (ćwiczenia umysłu i pamięci, czytanie, śpiewanie),
  • wykonywania prac manualnych (plastycznych, gry, zabawy, wspólne przygotowywanie posiłków),
  • przy sprzyjającej pogodzie wyjść na zewnątrz (niedługo będzie możliwość spacerowania po nowo tworzonym ogrodzie),
  • skorzystać z ogólnodostępnego telewizora, z Internetu, biblioteczki, fortepianu,
  • wziąć udział w organizowanych spotkaniach muzycznych i koncertach,
  • wziąć udział w organizowanych wycieczkach,
  • wziąć udział w odbywającym się raz w tygodniu nabożeństwie,
  • stnieje możliwość zorganizowania urodzin oraz imienin.

Więcej informacji na temat opieki, którą zapewniamy mieszkańcom oraz form spędzania czasu wolnego znajdą Państwo na naszej stronie.

 

 

Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj »
zamknij